Serwis okien

Naprawa i serwis okien

Posiadamy ponad 20 letnie doświadczenie w branży.Swoje usługi serwisowe kierujemy na miasto Włocławek, oraz na okoliczne miejscowości do 30 km.
Naprawa okna jest konieczna, jeżeli okno pcv nie domyka się, lub trzeba wykonać to z większą siłą niż normalnie. Zgłoś serwis okien Włocławek. Tylko okno regularnie serwisowane zapewni Ci jego prawidłowe użytkowanie przez wiele lat.
Serwisujemy okna w budynkach jedno i wielorodzinnych, oraz świadczymy usługi w tym zakresie dla firm. Istnieje możliwość dojazdu do miejscowości położonych dalej.
Naprawa okien, Naprawa mechanizmów – okuć obwiedniowych, serwis stolarki okiennej, wymiana zawiasów. Szczegóły usługi:

  • wymiana uszczelek
  • naprawa okien ogólna – przegląd okien okresowy,
  • konserwacja okien,
  • serwis okien pogwarancyjny różnych marek stolarki
  • wymiana zawiasów, zawunic, rozwórek itp.
  • wymiana klamek, mechanizmów napędu klamek
  • montaż : zatrzaski balkonowe, klamki z kluczykiem, dodatkowe zaczepy
  • naprawa okna w tym balkonowych(tarasowych).W nowoczesnych oknach (zarówno tych w wersji standard jak i tych o podwyższonej izolacyjności) montowane są dwa rodzaje uszczelek: przyszybowe i przylgowe – nazywane też oporowymi. Jedne i drugie powinny być zaporą dla niepożądanych czynników: wody, wiatru, hałasu i kurzu.

Uszczelki znajdujące się przy szybie są zawsze dwie (z obu stron pakietu szybowego), a przylgowe są dwie lub trzy – w systemach ze środkową uszczelką. Zdecydowanie najczęściej jednak spotyka się systemy bez tej środkowej. To właśnie dzięki dobrym uszczelkom okna są szczelne, a zamykają się cicho.

Niezależnie od materiału wykonania każda dobra uszczelka powinna być odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz cechować się bardzo dobrą plastycznością, pozwalającą po każdym odkształceniu na bardzo szybki powrót do pierwotnego kształtu.

Uszczelki tak samo jak inne elementy okna stopniowo tracą swoje właściwości. Degradację tą można spowolnić poprzez regularne ich czyszczenie i konserwację. Dość często widujemy zaniedbane, stwardniałe, zgniecione  kilkuletnie uszczelki w których są jeszcze pozostałości po budowie czy remoncie. Dla przedłużenia trwałości wystarczy je dokładnie czyścić i co najmniej raz w roku przesmarować specjalnym środkiem do ich konserwacji.

Kiedy okna są nieszczelne nie zawsze od razu trzeba dokonywać wymiany uszczelki. Szczelność okien  możemy sprawdzić w prosty, tradycyjny sposób – za pomocą kartki papieru wsuwanej pomiędzy skrzydło i ościeżnicę. Jeśli przy zamkniętym oknie papier swobodnie się wsuwa i wysuwa to najpierw powinno się spróbować naprawy przez regulację okna, bo często to wystarczy i uszczelek (bynajmniej na razie) nie trzeba zmieniać. Każde stosowane we współczesnych oknach okucie obwiedniowe ma również pewien zakres regulacji docisku skrzydła do ościeżnicy i czasami wystarcza jego zwiększenie. Jeżeli dokonana regulacja okna nie spowodowała dobrego przylegania skrzydła do ościeżnicy to wtedy powinniśmy dokonać wymiany uszczelek, bo po kilku czy kilkunastu latach eksploatacji bez odpowiedniego konserwowania mogły stracić swoją pierwotną elastyczność i już być za twarde. Takie uszczelki należy wymienić na nowe o takim samym lub chociaż zbliżonym przekroju.

Wymiany uszczelki w oknie PCV czy drewnianym nie można zastępować poprzez dokładanie  jeszcze następnych, samoprzylepnych – takie „naprawy” bowiem już też widywaliśmy. Ich skutek jest odwrotny od zamierzonego.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że doklejanie dodatkowych uszczelek grozi uszkodzeniem okuć okiennych i wypaczeniem skrzydeł, powodując zamiast oszczędności dodatkowe, niepotrzebne wydatki.

Uszczelnianie przy pomocy taśmy klejącej – chociaż dość popularne – też nie jest za dobrym rozwiązaniem.

PAMIĘTAJ!!!Każde okno lub roletę można naprawić! Naprawa okien Włocławek zaprasza!